Türkiyenin Tarım Portalı
   

Form Gıda'ya gıda analizlerinde tam yetki

Form Gıda, bundan böyle başta uzmanlık alanı hububat olmak üzere unlu gıdaların fiziksel ve kimyasal analizlerini yapabilecek ve yeterlilik belgesi verebilecek.

'Su' cehalet kurbanı

Türkiye'nin en önemli patates üretim merkezlerinden biri olan Nevşehir'de, önlem alınması halinde 10 yıl sonra içme suyu konusunda ciddi sorunlar yaşanacağına dikkat çekildi.
Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Recep Tunç, 20 yıl önce 4 metreden su çıktığını, ancak bu oranın günümüzde 200-250 metreye yükseldiğini belirterek “Tek çözüm, damla sulama yöntemi. Böylelikle yüzde 70 oranında su tasarrufu sağlanıyor” dedi.

çukurova'da ayçiçeği üretiminde patlama

Karadenizbirlik'in üreticilere sözleşmeli tohum dağıtımı ve ürün alımlarında peşin ödemelerinin doping etkisi yaptığı Adana ve çevresinde, ayçiçeği ekim alanlarının geçen yıla oranla 3 kat arttığı bildirildi. Adana Tarım ıl Müdürü Fikret Coşkun, 1997 yılında 670, 1998 yılında 663, 1999 yılında 620, 2000 yılında bin 82, 2001 yılında ise 2 bin 859 hektar alana ekimi yapılan ayçiçeğinin, bu yıl üreticinin en gözde ürünü haline geldiğini söyledi.

 
SEKTÖREL

>> 14 Mayıs "Çiftciler Günü"

>> Hububat desteklenmesinde TMO' nun rolü

>>
Anız yangınları

>> Türkiye ve çilek ihracatı

>>
Navel (Göbekli) portakallar

>> Tarımsal destekler

>> Alata Bah. Kül. Ar. Ens.ARAŞTIRMA

>> İlaç, hormon ve ekolojik tarımDOĞA-TARİH-GEZİ

>>
Cumhuriyete ruhunu veren bozkır pınarı / Ankara

BÖLÜMLER

>> Kısa kısa

>> Sempozyum

>>
Ekolojik tarım


>> Kongre / Yem sektörü buluştu


CİNE-TARIM HABER LİSTESİ

Haber listemize üye olup tarım sektöründeki haberlere, geliştirici herkese açık tartışma plâtformlarına katılabilirsiniz.

.
Mail adresinizi sol aşağıya yazın ve "Listeye Gir" butonuna tıklayın.
Karşınıza gelecek sayfadaki formu eksiksiz doldurun.
Powered by ListBot

GÜNDEMDE NE VAR?

>> Neden ? Kürşat Tüzmen görevden alındı

>>
Biberde pamuk ilacına son

>> Tuyed toplantı notları

>>
Bitki homonları ve tarım açısından önemi

>> Eurogap


EDİTÖR

>> Editörün KöşesiCİNE-SANAT


FİLM-ELEŞTİRİ: Bir zamanlar Askerdik
1964 yılında alevlenen Vietnam savaşının acı yüzünü perdeye yansıtan müthiş bir savaş filmi. Bir çok savaşa katılmış ve ardından 5 çocuğu ile huzurlu bir hayat süren Albay Hal!in genç askerleri kısa bi eğitimle savaşa hazırlanması Vietnam!a sevk edildikleri ilk gün cephede yaşadıkları büyük sıkıntıları anlatan filmde, oldukça etkileyici sahneler var...


FİLM-ELEŞTİRİ: Kesişen yollar

Dede, baba ve oğulun aile geleneği olarak aynı mesleği, idam mahkumları garidyanlığını sürdürdüğü bir ortamda, gardiyan babayla kocası idama mahkum bir kadının birleşen yolları konu ediliyor bu filmde...

Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır. Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.