EDİTÖR

Editör

Değerli okurlar, sizlere bu sayımızda ihraç edilen biberlerimizde yaşanan kalıntı konusunda yaşanan sorunların ve görüşlerin ağırlıklı olarak yer aldığı bir sayı hazırladık. Bu konuda Antalya da ve Mersin de önemli toplantılar yapıldı . Denetim, kontroller ve cezalar arttırıldı.

Medyanın biligisiz kişilere yönettiği mikrofonlardan yapılan açıklamalar kamuoyunun ve tüketicini kafasını karıştırdı.Tüm yaş sebze meyva sektörü üreticiler kurumlar töhmet altında kaldı.

Medyayı doğru bilgilendirecek konunun farklı uzmanlarından oluşan bir platformun olmayışının bedelini yine üreticiler ödemek zorunda kaldı.

Başına bir musibet gelmeden önlemleri geliştirmeyen tavrımızın çezasını çekiyoruz.

İnsan sağlığının tedavisinde bile kullanılan hormonların bitkisel üretimde kullanılması zehir gibi aksetirildi.

Kimyasal ilaç ve hormon kullanımında sahada yanlışların olmadığını kimse idda etmemeli.

Tarım sektörü olarak üzerimize yansıtılan bu şaibeden kurtulmak .Tüketicilerimize güven duygusunu kazandırmak ve ihraç ürünlerimizeki bu kuşkuyu temizlemek yine tüm tarım paydaşlarına kaldı. Yoksa bedelini daha pahalı ödiyeceğiz.

Bu sayımızda verdiğimiz EureGap üretim kayıt sistemi üreticilerin kayıtlarını nasıl tutulması gerektiği konusunda hazırlanmış bir yol haritası.

Bereketli bir buğday hasatına başladığımız bu günlerde,üretimden vazgeçmeyeceğiz.

Ama üretim verimliliğimizi sorgulamaktanda vazgeçmememiz lazım.Sağlıklı tarımsal üretim geleceğimiz bu sorgulamayı doğru yapmamıza bağlı.

 


 

BU HABERLE İLGİLİ DİĞER GELİŞMELER

Haber listemize üye olup tarım sektöründeki haberlere, geliştirici herkese açık tartışma platfomlarına katılabilirsiniz.
.
Mail adresinizi sol aşağıya yazın ve "Listeye Gir" butonuna tıklayın.
Karşınıza gelecek sayfadaki formu eksiksiz doldurun.

Powered by ListBot
EDİTÖR

>> Editörün Köşesi


 
ANA SAYFAYA DÖN
 Copyright©19962000 CineTarım A.Ş. Her hakkı saklıdır. CineTarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.