CİNESANAT

 


KESİŞEN YOLLAR

Yön: Marc Forster

Oyun: Halle BarryB. Bob Thornton

Dede, baba ve oğulun aile geleneği olarak aynı mesleği, idam mahkumları gardiyanlığını sürdürdüğü bir ortamda, gardiyan babayla kocası idama mahkum bir kadının birleşen yolları konu ediliyor bu filmde. Kadın kaybettiği kocasının ardından, yaşına göre oldukça kilolu olan obur oğlunun bir trafik kazasında ölmesi üzerine iyice bunalıma girer. Kadının oğlunu yolda yaralı halde bulan ve hastaneye kaldıran adamınsa, kocasının idamında görevli bir gardiyan olduğunu bilemeden onunla sıkı bir dayanışma içerisine girer. Adam da, aynı idam olayında sakin olamayıp kusmaya başlayan oğlunu tersleyince kavga çıkarmanın bedelini, gencin ani bir bunalımla intihar etmesiyle acıya döndürerek yaşayınca, hayattaki yalnızlığını dindirecek saf bir aşkın peşine düşer. Tanışırlar, birlikte olurlar, sevgiyi paylaşırlar. Adam işten ayrılır, parasıyla kadının adını verdiği bir iş yeri açar, kadına oğlunun arabasını hediye eder. Mutluluk için her türlü fedakarlığı yapar, üstelik idam ettikleri adamın karısı olduğunu anladığından da bir vicdani rahatsızlığın ağırlığı altındadır. Dışardan ara bozucular olmasına ve 40 yıl öncesi Amerika'sının ırk ayrımcılığı rüzgarına rağmen birbirinden vaz geçmeyip, kesişen yolların rotasında dolaşmaya devam ederler. İlk oscarlı zenci baş kadın oyuncu ödülünü alan ve yavaş temposuna rağmen erotizm yüklü sahnelerin de etkisiyle epeyce ses getirmiş bir film Kesişen Yollar.


BU HABERLE İLGİLİ DİĞER GELİŞMELER

Haber listemize üye olup tarım sektöründeki haberlere, geliştirici herkese açık tartışma platfomlarına katılabilirsiniz.
.
Mail adresinizi sol aşağıya yazın ve "Listeye Gir" butonuna tıklayın.
Karşınıza gelecek sayfadaki formu eksiksiz doldurun.

Powered by ListBot

CİNESANAT

FİLMELEŞTİRİ: Bir zamanlar Askerdik
1964 yılında alevlenen Vietnam savaşının acı yüzünü perdeye yansıtan müthiş bir savaş filmi. Bir çok savaşa katılmış ve ardından 5 çocuğu ile huzurlu bir hayat süren Albay Hal!in genç askerleri kısa bi eğitimle savaşa hazırlanması Vietnam!a sevk edildikleri ilk gün cephede yaşadıkları büyük sıkıntıları anlatan filmde, oldukça etkileyici sahneler var...


FİLMELEŞTİRİ: Kesişen yollar

Dede, baba ve oğulun aile geleneği olarak aynı mesleği, idam mahkumları garidyanlığını sürdürdüğü bir ortamda, gardiyan babayla kocası idama mahkum bir kadının birleşen yolları konu ediliyor bu filmde...ŞİİR RIHTIMI:
Vah zavallı midem
 
ANA SAYFAYA DÖN
 Copyright©19962000 CineTarım A.Ş. Her hakkı saklıdır. CineTarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.