GÜNDEM

 
Konya Tarım Fuarı

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından hazırlanan Konya Ticaret Odası desteğinde Konya Gıda, Gıda İşlem ve Ambalaj Fuarı, Konya Tarım İl Müdürlüğü desteğinde Konya Tarım, Hayvancılık ve Tavukçuluk Fuarı ve Un Sanayicileri Derneği desteğinde Konya Değirmen Makineleri ve Yan Sanayii Fuarları 3-7 Eylül 2003 tarihleri arasında KTO-TÜYAP Konya Ulus-lararası Fuar Merkezi'nde düzenlendi.
Fuarları Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Korkmaz ve Tüyap Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal tarafından açılışı yapıldı.
Toprak Mahsulleri Ofisi'nin de büyük desteğini alan Konya Fuarları İç Anadolu'nun sanayideki gücünü başta Avrasya pazarı olmak üzere tüm dünyaya gösterme olanağı yarattı. NABIM (National Association of British an Irish Milling) Tüm Britanya-İrlanda Cumhuriyeti Değirmenciler Derneği'nin üyeleri de fuarların ziyaretçileri arasındaydı.

280 firmanın katılım gösterdiği fuarlarda açılış konuşması yapan Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Konya sanayisinin ürünlerinin tüm dünyaya düzenli şekilde pazarlanması konusunda önemli adım olduğunu vurguladı. Konya'nın ciddi bir devlet desteği almadan, sanayi alanında önemli yol katettiğini belirten Güçlü, “Bunun dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken başarı olduğuna inanıyorum. Bu başarı Konya adına övülecek çok şeyin var olduğunu gösteriyor. Bu fuarların açılması ve burada sergilenen ürünler Konya'nın gelişme ve kalkınmasıyla, piyasasını ne kadar büyülttüğünü kanıtlıyor”dedi.
Ülkedeki tarım sektörünün gelişmesi ve sorunların çözülebilmesi yolunda çok önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Tarım Bakanı Sami Güçlü konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu çalışmaların en önemlileri arasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı arasında imzalanan 200 milyon dolarlık (Hayvancılık Destekleme Projesi) yer alıyor. Bu proje ile çok sayıda tarımsal kooperatife büyükbaş hayvan verilecek. Tarımsal üretim bu proje ile daha da artacak”

Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü konuşmasının ardından, Konya Valisi Ahmet Kaynak, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ile birlikte fuarlardaki standları gezerek, yetkililerden bilgi aldı.
Fuara ayrıca, Gürcistan, İran, Suriye, İngiltere ve İrlanda'dan çok sayıda alım heyeti geldi.
Beş gün boyunca ziyaretçi akınına uğrayan “Konya Gıda İşlem, Ambalaj Fuarı”, “Konya Tarım ve Hayvancılık-Tavukçuluk Fuarı” ile “ Konya Değirmen Makineleri Fuarı” ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Fuara katılım gösteren firmalar ise düzenlenen bu fuarlardan, organizas-yondan ve ziyaretçilerin ilgisinden memnundular.

 
Kendinizi Mail listemize ekleyin sitemiz ve sektörle ilgili gelişmelerden sizide haberdar edelim.

 

GÜNDEM

>> Üretici pamukta hayal kırıklığı istemiyor

>> Pamukta prim az, kayıp çok

>> Tarımı kur vurdu

>> Pamuk Adana'da çeyiz sandığı

>> Fındık piyasasında neler oluyor

>> Çiftçi de tarım da batıyor

>>
Ayçiçeğinde avans fiyatı 460 bin TL

>>
5. Soya Toplantısı

>> Üretici ve Eurogap

>> Konya Tarım Fuarı
 

ANA SAYFAYA DÖN
 


Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır.
Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.