SEKTÖREL

Massey Ferguson

Geçtiğimiz ay içinde Adana Hiltonsa Otel'inde Çukurovalı çiftçilere tanıtımı yapılan Uzel Makine Sanayi A.Ş.'nin ürettiği Massey Ferguson 6400 serisi traktörleri büyük ilgi gördü. Yaklaşık 450 civarında katılım gösteren çiftçiler, yeni model traktörlerin sürücü kabinini uzay aracına benzetirken, yeni model traktörler hakkında Uzel Makine Sanayi A.Ş. yetkililerini soru yağmuruna tuttular.

Hilton Oteli toplantı salonunda Çukurovalı Çiftçilere Uzel Makine hakkında kısa bir tanıtım yapan ve bugüne kadar Türk tarımına verdiği hizmetlerden bahseden Uzel yetkilileri daha sonra 6400 serisi traktörlerden MF6460, 6465, 6470, 6475, 6480, 6485, 6490, 6495, 6497 ve 6499 modellerin tanıtımlarını ve teknik özelliklerini çiftçilere tek tek anlattılar.

Özellikle Adana'ya getirdikleri 6460, 6470, 6480 ve 6485 serisi traktörler çiftçilerin ilgi odağı oldu. Tamamiyle yerli üretim olan ve sürücü rahatlığının ön planda olduğu traktörlerde her şey düşünülmüş. Kolay anlaşılır gösterge paneli ile bir lüks otomobil rahatlığındaki sürücü kabininde klimasından tek kişilik misafir koltuğuna kadar her şey var.

6400 serisi tratörleri hakkında bilgi aktarımında bulunan Uzel Makine Sanayi A.Ş. yetkilileri çiftçilere “ufkunuzu genişletin” derken, ürettikleri 6400 serisi traktörler için şunları söylediler:

Modern tasarım: 6400 serisi traktörlerde tüm kumandalar işlevlerine göre operatörün sağ tarafında konumlandırılmıştır. Gösterge paneli ve kumandalar işlevlerine göre gruplandırılmıştır. Çok kullanılan kumandalar koltuk üzerine yerleştirilmiş olup bu sayede maksimum sürüş konforu elde edilmiştir.
Sürüş keyfi: Bel destekli dönebilen, yükseklik, ileri, geri, yukarı ayarlı konforlu koltuklar sürüş konforunu sağlıyor. Çift havalı, bel destekli, ısıtmalı koltuklar, aktif karbon döşemeleriyle sürücüsünün rahatlığını ve keyfini artırıyor.

Ayarla ve unut: Konforlu sürüşler için, seçilen sıcaklık derecesini hafızasında tutan otomatik iklim kontrollü klima seçeneği. Daha çok hava çıkışını ve havanın kabin içinde homojen olarak yayılmasını sağlayan yeni ısıtma ve havalandırma sistemli kliması tamamiyle sürücünün rahatlığı için düşünülmüş.

Süspansiyonlu kabin: Sürüş konforunu sağlayan yeni kabin sistemi tüm MF6400 serisi traktörlerde mevcut olup hava süspansiyonlu iki kademeli sistem tarla ve nakliye koşullarına göre ayarlanabilir, kabinde ses izolasyonu maksimum seviyededir.
PTO kumandaları kabinde sağ tarafa yerleştirilmiştir. Ayrıca sol çamurluğa konan düğmelerle traktörün dışından da kumanda edilebilir. Tekerlekten hareketli PTO seçeneği ise opsiyon olarak verilmektedir. Otomatik PTO konumu, kullanılmadığı zaman PTO'yu devre dışı bırakır.
Kuyruk mili seçenekleri: 6400 serisi traktörlerde her türlü ekipmanın kullanılmasına olanak sağlayan 540/750/1000 seçenekleri mevcuttur.

Şanzıman: 6400 serisi traktörler 32 ileri, 32 geri dynashift plus ekonomik şanzımana sahiptir. Direksiyonun solundaki kol ile (Power Control) ileri-geri ve hız kademe seçimi yapılır. Ayrıca vites değiştirildiğinde de hız kademe seçimini otomatik yapan “Speed Matching” yüke göre hız kademe değişimini de otomatik olarak yapan “Auto Drive” özellikleri vardır.

Daha fazla güç, daha fazla tork ve kontrol: 6400 serisi traktörlerin motorları “Elektronik Motor Yönetimi” sistemine sahiptir. Bu sistem, motor devri ve yüküne bağlı olarak yakıt miktarını ve zamanlamasını devamlı kontrol eder. Sistem, düşük emisyonda yakıt ekonomisi sağlar. Daha fazla güç ve tork elde edilir.

 
Kendinizi Mail listemize ekleyin sitemiz ve sektörle ilgili gelişmelerden sizide haberdar edelim.

 

SEKTÖREL

>> İtalyanlar ve Türkler Adana'da buluştu

>> Dünya soya ve mısır fiyatları yükseldi

>> Mersin'de 3. yaş meyve ve sebze sempozyumu

>> Çilekte 18 yıllık deneyim

>> Devlerin gözü gıda sektöründe

>> Buğday hasadının önemi

>> New Holland Kervanı

>> Kavgaya değil, iş yapmaya geldik

>> Massey Ferguson

  ANA SAYFAYA DÖN
 

Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır.
Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.