SEKTÖREL

Kavgaya Değil İş Yapmaya Geldik

Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Başkanı Mehmet Ateş, göreve geldikleri günden bugüne kadar oda olarak Mersin' de birçok yeniliklere imza attıklarını vurgularken en çok üstünde durdukları konunun barkod sistemi uygulaması olduğunu söylüyor.

Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Yönetim Kurulu olarak, kurumlarla kavga etmeye değil gelmediklerini, iş üretmek istediklerini söyleyen şube başkanı Ateş, "Barkod firmalarıyla toplantılar yaptık, birçoğundan teklifler aldık, bu sistemin en kısa süre içerisinde Mersin' de faaliyete geçireceğiz. Oda olarak bu tür faaliyetlerin peşindeyiz. Çiftçiye nasıl faydalı olabiliriz, onlara nasıl hizmet edebiliriz, bunun kaygılarını taşıyoruz. Çiftçilerimizin ve ziraat mühendisi arkadaşla-rımızın sorunlarıyla bire bir ilgileniyoruz. Aynı duyarlılığı onlardan da bekliyoruz. Bizlere tüm sorunları ve sorularıyla gelebilirler, her zaman kapımız onlara açık. Şube olarak onların sorunlarını çözmek bizim görevimizdir" dedi.

Türkiye'deki ziraat fakültelerinin çokluğundan da bahseden Ateş, "Ziraat fakültelerimiz gittikçe misyonunu kaybediyor. Yeni yetişen mühendis arkadaşlarımızın artık işlerini severek ve isteyerek yapmadıklarına şahit oluyoruz. Bu arkadaşlarımıza önerilerimiz işlerini severek yapmaları, işlerine saygı duymalarıdır. Ziraat fakülteleri içinse tam donanımlı mühendisleri mutlaka yetiştirmeli, bu konuda odalarımıza da aktif görevler düşüyor. Yeni genç arkadaşlarımız odalarımıza kayıt olarak buralarda aktif görevler almalıdır" şeklinde konuştu.
Mersin' de tarımsal alanda bir çok aktiviteye imza atan ve mesleki seminerler düzenleyen Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Başkanı Mehmet Ateş, yaş meyve sebze konusunda da son zamanlarda asılsız haberler üretildiğini ve üretilen bu haberlerin hem üreticiye hem de ülke ekonomisine çok büyük zarar verdiğini söyledi.

 
Kendinizi Mail listemize ekleyin sitemiz ve sektörle ilgili gelişmelerden sizide haberdar edelim.

 

SEKTÖREL

>> İtalyanlar ve Türkler Adana'da buluştu

>> Dünya soya ve mısır fiyatları yükseldi

>> Mersin'de 3. yaş meyve ve sebze sempozyumu

>> Çilekte 18 yıllık deneyim

>> Devlerin gözü gıda sektöründe

>> Buğday hasadının önemi

>> New Holland Kervanı

>> Kavgaya değil, iş yapmaya geldik

>> Massey Ferguson

  ANA SAYFAYA DÖN
 

Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır.
Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.