GÜNDEM

Bereketli topraklar geleceğin bilgi ve teknolojisi ile buluşuyor. ‘Agro Akdeniz I.Uluslararası Çukurova Tarım Fuarı’ Kasım ayında, Adana’da yapılıyor...

Özlem bu yıl bitiyor

Tarımın Başkenti Adana’da yıllardan beridir düzenlenmeyen Tarım Fuarı, bu yıl Kasım ayında, Cine Tarım ve Tüyap’ın ortaklaşa organizasyonuyla gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Agrotürk 2000 I.Uluslararası Tarım Fuarı’nı gerçekleştiren Cine Tarım A.Ş ve Tüyap A.Ş. bu yıl da Adana’da Kasım ayında Agro Akdeniz 1.Uluslararası Çukurova Tarım Fuarı’nı düzenliyor.

Alt yapı çalışmalarına başlayan ve çok geniş kapsamlı bir fuar olacağını vurgulayan Tüyap A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve Cine Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Erdoğan, geçtiğimiz günlerde fuarın çalışmaları ilgili olarak Seyhan Otel’de düzenledikleri toplantıda tarım sektörüne ve üreticilere fuarla ilgili olarak bilgi aktarımında bulundular.

Çok uzun zamandan beri Adana’da çok geniş kapsamlı ve profesyonel bir tarım fuarı düzenlemediğini ve bu konuda büyük bir özlem ve ihtiyaç olduğunu söylediler. Ekilebilir olarak çok geniş bir tarım alanına sahip olan Çukurova Bölgesi’nde bir tarım fuarının olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan Tüyap A.Ş. ve Cine Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanları Bülent Ünal ve Kemal Erdoğan, bu eksikliği bundan böyle giderileceğini ve tarımın Başkenti Adana’da artık çok kapsamlı bir tarım fuarı olacağını söylediler.

Fuarcılık ve fuar organizasyonları konusunda lider bir kuruluş olan Tüyap A.Ş.’nin deneyimleri ve tecrübeleri doğrultusunda yapılacak olan Agro Akdeniz 1.Uluslararası Çukurova Tarım Fuarı her iki yılda bir düzenlenerek, Türkiye’nin en önemli tarım bölgelerinden biri olan Çukurova’da tarımdaki yenilikleri bölge üreticisine taşıyacak. Bölge tarımını ilgilendiren akademik ve güncel sorunları içeren toplantılara ev sahipliği yapacak.

Tarımın Başkenti Adana’da yıllardır özlemi duyulan bu kapsamlı fuar, canlandırılmak istenen fuarcılığa örnek olacaktır şeklinde vurgulayan Cine Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Erdoğan,”Adana’da çok önceleri birkaç tarım fuarı düzenlemeleri yapıldı. Ancak bugüne kadar istenilen düzeyde olmadı. Ve uzun yıllardan beri de Adana’da tarım fuarı yapılmıyor. Bu bölgede böyle bir organizasyona ihtiyaç ve özlem var. Bizler bu özlemi gidermek için bu yıl Kasım ayında Tüyap ile ortaklaşa olarak bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. Tüyap’ın tartışılmaz fuarcılık deneyimleriyle, bizlerin tarım sektöründeki araştırmaları, ilişkileri birleştirerek Adana’da Uluslararası bir tarım fuarını en iyi şeklide yapacağımıza inanıyorum”dedi

Tüyap A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, Kasım ayında Çukurova Bölgesi’ne ve Adana’ya yakışır bir fuar organize edeceklerini belirterek, “Tüyap olarak yılların birikimini Adana’ya da taşımak istiyoruz. Burada Cine Tarım A.Ş. ile müştereken düzenleyeceğimiz tarım fuarı sanıyorum bu bölgenin ve Adana’nın tam istediği ve arzuladığı bir şekilde olacaktır. Bizler bunun için buradayız ve bu uluslararası tarım fuarını bu yıl Kasım ayında Tüyap’ın tüm teknik olanaklarını kullanarak yapacağız” şeklinde konuştu.

Kasım ayında yapılacak olan Agro Akdeniz 1.Uluslararası Çukurova Tarım Fuarı, tohumculuktan seracılığa, bitki korumadan hayvancılığa, mekanizasyondan organik tarıma tarımın tüm branşlarını kapsayan bir organizasyon olacak.


BU HABERLE İLGİLİ DİĞER GELİŞMELER

Haber listemize üye olup tarım sektöründeki haberlere, geliştirici herkese açık tartışma platfomlarına katılabilirsiniz.
.
Mail adresinizi sol aşağıya yazın ve "Listeye Gir" butonuna tıklayın.
Karşınıza gelecek sayfadaki formu eksiksiz doldurun.

Powered by ListBot

GÜNDEM

>> Türk Tarımı krizde

>>
Türk - ABD ticari ve tarım işbirliği

>> Bölgesel ve sektörel olarak
>> TDA-Türkiye


>> Doğu Akdeniz Zeytin Üreticileri
>> Birliği 1. Kongresi yapıldı

 
>> Su ve toprak yoksa, bitkisel ve
>> hayvansal üretimde yok


>>
Özlem bu yıl bitiyor

>> Çiftçi borçları ertelensin

>> TİGEM'in 10 işletmesi daha özel
>> sektörle işbirliğine açılıyor
 
ANA SAYFAYA DÖN
 

 
Kemal ERDOĞAN
Cine Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
 
Bülent ÜNAL
Tüyap Başkanı

 
Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır. Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.