GÜNDEM

 
Ekoloji İstanbul 2004 Ziyaretçi Akınına Uğradı

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Organik Ürünler ve Çevre Teknolojileri Fuarı'na birçok sayıda yerli ve yabancı firma katıldı. Ekoloji İstanbul 2004 adı altında gerçekleştirilen ve İstanbul Beşiktaş'ta Dolmabahçe Kültür Merkezi'nde yapılan fuar dört gün sürdü. Bu süreç içerisinde ziyaretçilerine organik ve doğal ürünlerini sergileyen katılımcı firmaların memnuniyetleri üst düzeydeydi.

ASDF Fuarcılık Ltd.Şti tarafından gerçek-leştirilen ve bu yıl üçüncüsü yapılan Ekoloji-İstanbul 2004 Organik Ürünler ve Çevre Teknolojileri Fuarı, çevreyi gerçekten önemseyen, insanın varoluşunu doğadan ayrı düşünmeyen, ekolojik tarımın önemini kavrayan bunun için temiz sağlıklı üretimi ilke edinen kurumlarla ortak platformlarda bulu-şup, birlikte çözümler üretmeyi hedefleyen ve gün geçtikçe çoğalan bir topluluğu bir araya getiriyor.

Dünya nüfusunun hızla artışı ve sanayileş-medeki hızlı gelişim, özellikle tarımda üretim artışını sağlamak amacıyla çok çeşitli sanayi ürünü tarımsal girdilerin (sentetik mineral gübreler, sentetik kimyasal tarım ilaçları v.b) bol miktarda kullanımı başlamıştır. Ayrıca birim alandan en yüksek verimi elde etmek amacıyla monokültür tarım uygulamaları artmıştır.

Bunların sonucunda tarımsal ürünlerde görülen ilaç kalıntıları, doğal dengenin bozul-ması ve çevre kirliliği insan sağlığını ve kaynakların sürdürülebilirliğini tehdit eder hale gelmiştir. Bu olumsuzluklar nedeni ile üretici ve tüketiciler bir araya gelerek hatalı uygulamalarla bozulan ekolojik dengenin, bilinçli tarım teknikleri ve doğal girdilerin kullanılmasıyla yeniden tesisini canlı ve sürdürülebilir agro-ekosistem ile birlikte yaratmayı hedefleyen, insana ve çevreye dost alternatif bir tarım şekli olan “Ekoloji (Organik, Biyolojik) Tarım” fikrini ortaya atmışlardır.

Ekolojik ürünlerin tanıtılması, dış ve iç pazardan gelecek taleplerle üretim yapan-ların buluşturulması gibi önemli konuları gerçekleştirmek amacıyla bu fuarın üçüncüsü düzenlenmiştir.

 
Kendinizi Mail listemize ekleyin sitemiz ve sektörle ilgili gelişmelerden sizide haberdar edelim.

 

GÜNDEM

>> Önce çiftçiyi inandırmak lazım

>> Sapeksa'nın yeni adı Toros Agripak

>> Cumali Doğru yeniden başkan

>> TMO alımları çeltik üreticisini sevindirdi

>> Growtech Eurasia 2004'e ilgi büyüktü

>> Ekoloji İstanbul 2004 ziyaretçi akınına uğradı

>> Buğday kalitesine göre bölgeler belirlenecek


 

ANA SAYFAYA DÖN
 


Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır.
Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.