GÜNDEM

 
Growtech Tarım Fuarı

Bu yıl üçüncüsünün gerçekleştirildiği Growtech Uluslararası Avrasya tarım fuarına ilgi büyüktü. NTSR Fuarcılık tarafından organize edilen ve Antalya Expo Center'de dört gün süren fuarda katılımcı firmalar genel olarak ziyaretçi sayısından memnun olduklarını dile getirdiler.

20 Mart 2003 günü başlayan ve 23 Mart'ta son bulan fuara Holanda, İspanya, İsrail, İtalya, Almanya, Yunanistan,ABD ve Danimarka'nın da aralarında bulunduğu 120'nin üzerinde yerli yabancı firma katılım gösterdi.

Fuar süresi boyunca 12 bin 500 kişinin fuarı ziyaret ettiğini belirten NTSR Fuarcılık Proje Müdürü Şule Yalçın, “Her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçileriyle, kaliteli içeriği ve organizasyon başarısıyla kısa sürede ülkemiz tarımının vazgeçilmezi haline alan Growtech Avrasya'yı buyıl,üçüncü kez gerçekleştirdik. 120'nin üzerinde yerli yabancı firmanın ürün ve hizmetlerini tanıttıkları fuarda, yerli firmalar yeniliklerini sektöre tanıtma fırsatı bulurken, uluslararası bağlantılara ve pazarımızdan pay alma fikrindeki yabancı firmalarda kendi tanıtımlarını yapma olanağı yakalamışlardır” dedi.

Kıtaların buluştuğu bu verimli topraklarda, katılımcı ve ziyaretçiler işbirliği yapmak,bilgi teknoloji ve tecrübelerini paylaşmak için biraya gelerek,tohumdan tarımsal mekanizasyona, bitki beslemeden hizmetlerine, sulamaya kadar her türlü tarım girdi hizmetleri bu fuarda bir araya gelerek hizmetlerini tanıtma olanağını buldular.

Tarımsal alanda bir çok yarışmanın ve aktivasyonun yapıldığı Growtech tarım fuarında Irak savaşına rağmen ilginin olması ve bu yıl özellikle farklı firmaların katılım göstermesi hem firmaları hem de ziyaretçileri mutlu etti.

12 bin 500 kişinin ziyaret ettiği fuarda Ambalaj, Bitki gelişim düzenleyici, Analiz laboratuvarları, Biyolojik mücadele, Bitki besleme, Danışmanlık ve projelendirme, Doku kültürü, Meyve fidancılığı, Multi viyol, Sebze fidesi ve tohumu, Yetiştirme ortamı, Sera plastik ve malzemeleri, Sera yapım malzemeleri, Sulama sistemleri ve pompalar, Süs bitkileri tohumu ve fidesi, Tarım teknolojileri, Tarımsal mekanizasyon, Tarımsal yayıncılık, Tarla bitkileri ve İklimlendirme ve sera otomasyonu dallarında firmalar katılımcı oldular.


BU HABERLE İLGİLİ DİĞER GELİşMELER
Kendinizi Mail listemize ekleyin sitemiz ve sektörle ilgili gelişmelerden sizide haberdar edelim.

 

GÜNDEM

>> Birlikler birleşti

>>
Ürün borsalarında dünya standartları

>>
Çiftçi için internet girişimi

>> Avrupalı tavuklar grip olunca

>> Fındıkta "Kurul" kavgası

>> Çukurova Zootekni Günleri

>> Growtech Tarım Fuarı
 

ANA SAYFAYA DÖN
 


Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır.
Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.