KISA KISA

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden Turunçgil üreticilerine el kitabı

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin katkılarıyla hazırlanan "Turunçgil Zararlıları" adlı el kitabı ücretsiz olarak tüm üreticilere dağıtıldı.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefke Avrupa Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi işbirliğiyle hazırlanan, "Turunçgil Zararlıları" adlı kitapta üreticilerin rahatlıkla faydalanabileceği, zararlıları ve doğal düşmanlarını nasıl tanıyacaklarını ve başarılı bir mücadele için etkin gözlem yapma yollarını göstermektedir. Kitapta Turunçgil zararlıları ile doğal düşmanlarının yanısıra mekanik hasarlara da yer verilmiş.

Artan ekonomi ve çevresel baskılara karşı mücadelede bu el kitabının turunçgil üreticilerine yararlı olması düşünülmüş.

Kitabın içeriği:

Turunçgil zararlıları ile mücadele yöntemi, zararlılar ve diğer hastalıklar, doğal düşmanlar, petrol yağlarının uygulanması, insektisitler, akarisit ve fungisitler gibi bilgilere yer verilmiş.


BU HABERLE İLGİLİ DİĞER GELİŞMELER

Haber listemize üye olup tarım sektöründeki haberlere, geliştirici herkese açık tartışma platfomlarına katılabilirsiniz.
.
Mail adresinizi sol aşağıya yazın ve "Listeye Gir" butonuna tıklayın.
Karşınıza gelecek sayfadaki formu eksiksiz doldurun.

Powered by ListBot

KISA KISA

>> Sübvansiyon çiftciye değil
>> şirketlere gitti


>>
Tarım dünyasında dev nikah

>>
Akdeniz İhracatcı Birlikleri'nden
>> Turunçgil üreticilerine el kitabı


>>
Almanya organik tarıma yöneliyor

 
ANA SAYFAYA DÖN
 

 

 
Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır. Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.