GÜNDEM

Agrotürk 2000 1.Uluslararası Avrasya Tarım Fuarını 10 bin 450 kişi ziyaret etti... 

Tarımın kalbi İstanbul’da attı.


Cine Tarım A.Ş. ve Tüyap tarafından ortaklaşa organize edilen Agrotürk 2000 1.Uluslararası Avrasya Tarım Fuarı 7-10 Aralık 2000 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Tohumculuk, mekanizasyon, sulama, sulama ekipmanları, seracılık, peyzaj, fidecilik, gübre, hayvancılık ve daha tarımın birçok alanında firmalar katılım göstererek yeni teknolojilerini, yeni ürünlerini tanıttılar.

Tarım reformu ile köklü bir değişikliğin eşiğinde olan tarım sektörünün sorunlarını ve çözümlerini ortak bir paydada buluşturma gayretlerine bir katkıda bulunabilmek amacı ile düzenlenen bu fuarda Agrotürk 2000 toplantıları ve arama çalışmaları yapıldı.

Ege Çiftçiler Birliği Başkanı Hulusu Tanman, Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, Cine Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Erdoğan ve TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal’ın katılımlarıyla açılışı yapılan fuarın ikinci gününde Tarım ve Köyişleri Başkanı Prof.Dr. Hüsnü Yusuf Gökalp fuar alanını gezerek bütün katılımcı firmaların standlarını dolaştı.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp’in katılımı ve Moderatörlüğünü Tınaz Titiz’in yaptığı, “Tarımda Yeni İlişkiler Sistemi Arama Çalışması” konulu toplantı yapıldı.

Dünyanın küçülüp global bir köy haline geldiği günümüzde Türk tarımında sektör içi iletişimi ve entegrasyon zincirinin verimli çalışmasını sağlamak, sektördeki resmi, sivil, ticari, gönüllü kuruluş ve kişilerden oluşan paydaşlar arasındaki ilişkilerin yeni formlarının aranması, alternatiflerinin tartışılması amacı ile gerçekleştirilen arama çalışmasında Tarım Bakanı ile sektör çalışanları bir araya geldi.

Fuar kapsamı içinde internet ortamında tüm tarımcılara açık Agro Bilişim ve Tarım Toplantıları düzenlendi..

İnternet ortamındaki tarım toplantılarında; akademisyenler, kamu görevlileri, araştırmacılar ve üreticilerden ilgi ve bilgi sahibi oldukları konularda öneriler, sorular ve değerlendirmeleri alındı. Ayrıca, soru ve sorunlar ile ilgili açıklamalar da yetkili kişiler tarafından yapıldı.

23 ülkeden 151 kuruluş ve kuruluş temsilciliğinin katılımıyla düzenlen Agrotürk 2000’de ayrıca, Çin Halk Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı temcileri ve tarım örgütlerinin temsilcileri de ağırlandı.

T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı desteğinde, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği, Türk Tarım Aletleri ve Makinaları İmalatçıları Derneği, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği, Tarım İlaçları Sanayici İthalatçı ve Temsilcilikleri Derneği’nin de katkılarıyla dört gün süren fuara toplam 10 bin 450 kişi ziyaretçi olarak katıldı.

Türkiye’nin ilk Tarım Portalı “ciftcinet.com” Agrotürk 2000’de Türk tarımının hizmetine açıldı...

Cine Tarım Dergisi tarafından oluşturulan ve Agrotürk 2000 1.Uluslararası Avrasya Tarım Fuarı’nda internet ortamında yayına başlayan portalda aradığınız her şeyi bulabileceksiniz. Yeni oluşumu nedeniyle bazı linklerinde çalışma aşamasında olduğu için yüzde yüz olarak faaliyet göstermeyen ancak büyük bir bölümü ile çalışan Tarım Portalı ile Cine Tarım Türk tarımına vermiş olduğu yeni bir hizmetin haklı gururunu yaşıyor.


BU HABERLE İLGİLİ DİĞER GELİŞMELER

Haber listemize üye olup tarım sektöründeki haberlere, geliştirici herkese açık tartışma platfomlarına katılabilirsiniz.
.
Mail adresinizi sol aşağıya yazın ve "Listeye Gir" butonuna tıklayın.
Karşınıza gelecek sayfadaki formu eksiksiz doldurun.

Powered by ListBot

GÜNDEM

>> Tarımın Kalbi İstanbul'da Attı

>>
2001, Üretimde düşüş yılı

>> Tekelleşme Olmayacak

>> Türkiye, tarımda büyük
>> potansiyel


ANA SAYFAYA DÖN 
 
 

Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır. Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.