SEKTÖREL

 

Mediterranean Fruit Company, Türkiye

Mediterranean Fruit Company, Türkiye firması merkez ofislerini Adana'da açtı. Türkiye temsilciliğini Didem Görgün'ün yapmakta olduğu firma, İtalya tarım sektöründe lider 27 firmanın bir araya gelerek oluşturdukları bir dış ticaret şirketidir. Tarım sektörünü bir zincir olarak değerlendirirsek, zincirin her halkasının içerisinde bulunduran bir oluşumdur.

MFC, Türkiye'nin bünyesinde 9 firma Türkiye'den yaş sebze ve meyve alımıyla ilgilenmektedir. bu firmalar kotu geçen bir narenciye sezonunun ardından, Türk üretici ve ihracatçıları için oldukça değerli bir fırsat olabilir. Bu firmalar, yas sebze ve meyve alımının yanı sıra bir paketleme evinin ihtiyaç duyabileceği her türlü makine ve ekipmanın üretimini sağlayacak firmaları da bünyesinde bulundurmaktadır. Makine ve ekipman temini ve tahsisi dışında, ihracatçılarımızın ürünlerini diş pazara gönderirken kullanmaları gereken ambalaj ve yan ürünlerin de teminini sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse; çilek, kiraz gibi ürünlerin muhafaza edilebileceği kaseler, limon, elma gibi ürünler için viyollerin temini için de MFC, Türkiye şirketini kullanabilirsiniz.

2005 yılı itibariyle, Avrupa'ya yapılacak ihracatta firmalar Europgap sertifikalarını zorunlu tutacak.bu maksatla üreticilerimizin ihtiyaç duyacakları sertifikaları da yine MFC, Türkiye bağlantısı ile alabilmek mümkün hale gelecektir. Europgap sertifikasının dışında HACCP
sertifikalandırma işlemlerini de yapmaktadır.

Tohum, fidan üreten şirketlerin yanı sıra bir çiftçinin her türlü talebine cevap verecek bir kooperatif de bünyesinde bulunmaktadır. Öyle ki; ister mallarınızı ihraç ederken, ister yurt dışından tohum, fidan veya makine alımlarınızda ürünlerinizin nakliye ve lojistik firma desteklerini de MFC Türkiye kanalı ile yapabilirsiniz.

Türkiye tanıtımlarını 17-18 mayıs 2004 tarihleri arasında Adana Hiltonsa Oteli'nde yapacak olan MFC, Türkiye üretici ve ihracatçı tüm katılımcıları bu toplantıya beklemektedir. 27 firmanın bizzat sahip ve/veya üst düzey yetkililerinin katılımlarının da olacağı iki günlük toplantıda amaçlanan Mediterreanean Fruit Company Türkiye şubesinin tanıtımının yanı sıra üretici ve ihracatçılarımızı da aynı ortamda bulunmasını sağlayarak bir sinerji oluşturmaktır. Oluşacak pozitif gelişmelerin sayesinde yeni ufuklar yaratılabilmesi için iyi değerlendirilmesi gereken bir toplantıdır. Katılımcı firmalar sadece yas sebze ve meyve alımıyla ilgilenmemektedir.

MFC Türkiye bünyesindeki firmalar, Türkiye'den bazı firmalar ile işbirliği yaparak teknolojilerini bir araya getirmeyi de planlamaktadır. Ayrıca burada birlikte olacakları firmalarla şirket evlenmelerinin de yaşanması olasıdır.

Sözün kısası, 17-18 Mayıs 2004 tarihlerinde daha iyi bir planınız yok ise MFC Türkiye siz üretici ve ihracatçılarımızı yeni ufuklara birlikte yol almak amacıyla Hilton Oteli'ne beklemektedir.
Katılımlarınızı bildirmek amacıyla 322 459 02 06 no'lu telefondan Pelin Türkmen ya da Didem Görgün'e ulaşabilirsiniz.

 
Kendinizi Mail listemize ekleyin sitemiz ve sektörle ilgili gelişmelerden sizide haberdar edelim.

 

SEKTÖREL

>> Aşı uyuşmazlığının belirlenmesinde moleküler yöntemlerin kullanılması

>> Mediterranean Fruit Company, Türkiye

>> Tarımsal sulamada bilgisayar yazılımı

 
ANA SAYFAYA DÖN
 

 

Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır.
Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.