EDİTÖR

Yeni bir yıl

Yeni bir yıl, yeni umutlar ve yeni beklentilerle girdiğimiz 2001’in ilk ayında yeni bir sayı ile tekrar sizlerle birlikteyiz.

Geçtiğimiz yıl içinde tarım alanında birçok organizasyona imzasını atan dergimiz, bu çalışmalarını 2001 yılı içerisinde de sürdürecek. 2000 yılı Aralık ayının ilk haftasında, İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Tüyap ile ortaklaşa düzenlediğimiz “Agrotürk 2000 I. Uluslararası Avrasya Tarım Fuarı”nın başarılı bir şekilde sonuçlanması bizleri ve fuara katılanları oldukça memnun etti. Dört gün süren fuara toplam 10 bin 450 ziyaretçi katıldı.

Yine, Cine Tarım Dergisi olarak ülke tarımına sunduğumuz bir hizmet ise internette “Tarım Portalı” oldu. www.ciftcinet.com Türkiye’nin ilk tarım portalı olarak 2000 yılı içinde damgasını vurdu. 7 Aralık 2000 tarihinde yayınlamaya başlayan bu sitede internet ortamında dağınık halde bulunan bütün tarım web sayfalarını bir araya topladık. Üreticiye, tüketiciye, akademisyene yönelik olması gereken bütün linkleri oluşturduk ve bu linklerin daha da genişletilmesi için çalışmalarımız sürüyor.

Siz değerli okurlarımız, üreticiler, firmalar eğer Türkiye’nin tarım portalında yerinizi almak istiyorsanız zaman kaybetmeden bizlere ulaşın, ya da ciftcinet.com’u tıklayın.

Bir başka çalışmamız ise tarımın paydaşlarını biraraya getirmek için Tınaz Titiz moderatörlüğünde Arama Çalışmaları konferansları düzenledik. İlk konferansı 2000 yılı Ekim ayı içerisinde Tarım Bakanlığı’nın toplantı salonunda gerçekleştirdik. İkinci toplantıyı ise yine aynı yıl Aralık ayında, İstanbul Tüyap Kongre Merkezi’nde yaptık. Arama Çalışmaları konferanslarına 2001 yılı içerisinde de devam edeceğiz.

Cine Tarım Dergisi olarak ülke tarımına hizmet vermenin çabasını ve kaygılarını taşırken siz değerli okurlarımızın da bizlere yardımcı olmalarını isteriz. Özellikle yeni yılın ilk sayısında bir okuyucu köşesi açarak bütün okuyucularımızdan bu köşeye yazı yazmalarını istiyoruz. Sektörle ilgi her konuda. Sorunlardan, temennilere kadar, yazmak istediğiniz konuları bizlere gönderirseniz bu yazıları okuyucu köşemizde değerlendireceğiz.

2001 yılının herkes için barış, mutlu, başarılı ve bol kazançlı geçmesi dileğiyle...

BU HABERLE İLGİLİ DİĞER GELİŞMELER

Haber listemize üye olup tarım sektöründeki haberlere, geliştirici herkese açık tartışma platfomlarına katılabilirsiniz.
.
Mail adresinizi sol aşağıya yazın ve "Listeye Gir" butonuna tıklayın.
Karşınıza gelecek sayfadaki formu eksiksiz doldurun.

Powered by ListBot

EDİTÖR

>> Namık Kalaycı / Editörün Köşesi

ANA SAYFAYA DÖNNamık Kalaycı


Copyright©1996-2000 Cine-Tarım A.Ş. Her hakkı saklıdır. Cine-Tarım A.Ş.'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir yazılı ve görsel malzeme kısmen ya da bütünüyle kullanılamaz.